Fotka z iPhone ve výběru roku Halide Camera

Mám radost! Tvůrci skvělé a oceňované fotografické aplikace Halide vybrali mou fotografii slovinské přírodní rezervace Zelenci do výběru TOP 9 fotografií pořízených jejich aplikací a sdílených v roce 2019.

Na jejich výběr se můžete podívat na Instagramu Halide:

TOP 2019

Když jsem tenkrát objížděl s kamarády z Fotopivo do Slovinska, měl jsem v kapse iPhone XS teprve krátce. Ale již z prvních testů jsem věděl, že má velký potenciál i pro fotografii krajiny.

Oceněná fotografie, aneb iPhone XS ve spojení s Halide v akci: Rezervace Zelenci pohledem iPhone XS a Halide Camera

Chtěl jsem fotit hlavně do RAWu, ale důležitý byl i výkon v hotové fotografii ve formátu JPG. A tak největší práci mi dalo si vybrat vhodnou aplikaci. Otestoval jsem jich opravdu hodně a nakonec jsem si nechal v telefonu dvě. Halide a Camera+. Obě aplikace používám dodnes.

Za aplikací Halide stojí Sebastiaan de With a Ben Sandofsky a odvedli výbornou práci. Sami totiž fotografují a je to v aplikaci vidět na každém kroku. Velmi doporučuji i jejich blog, kde vždy rozeberou velmi detailně, co a jak je v novém iPhone nového z pohledu fotografie. Přečtěte si třeba jejich popis iPhone XS nebo teď nového iPhone 11.

Ostatně, že Sebastiaan a Ben umí, dokazuje to, že jejich nová aplikace Spectre získala od Apple ocenění iPhone App of the Year za rok 2019. Spectre je aplikace pro fotografií s efektem dlouhého času. Funguje výborně a stejně jako Halide je ukázkou dokonalého propojení technologie a skvělého intuitivního designu.

Pokud Halide nebo Spectre neznáte, tak je určitě otestujte. Obě posouvají možnosti vašeho fotoaparátu v iPhone o řádný kus dál.

Musím říci, že pro tradiční výrobce fotoaparátů musí být svět okolo iPhone hotové peklo. Mám na mysli to, že nad jedním hardwarem vzniká velmi rozvětvený ekosystém aplikací, která každá umí tento hardware zpřístupnit mnoha různými způsoby a přinést možnosti, které zatím klasické zrcadlovky ani bezzrcadlovky neumí.

iPhone není všemocný a má samozřejmě své limity, které neokecá ani sebelepší aplikace nebo silné strojové učení v jeho útrobách. Ale když člověk ty limity zná, tak z něj jde vymáčknout opravdu hodně.

Ostatně jakou aplikaci na iPhone máte rádi vy?

Jamnik, Slovinsko - iPhone XS + Halide: iPhone XS + Halide Camera

Jezero Jasna, Slovinsko - iPhone XS + Halide: iPhone XS + Halide Camera

Zelenci, Slovinsko - iPhone XS + Halide: iPhone XS + Halide Camera

Více fotografií z iPhone XS.

Publikováno

Komentáře

9641