Most Vasco da Gama

Most Vasco da Gama

Již během plánování cesty do Porta a Lisabonu jsem věděl, že nemůžu odjet bez fotky nejdelšího mostu v Evropě. Měří přesně 12345 metrů a nese jméno po slavném portugalském mořeplavci Vasco da Gama, který otevřel cestu do Indie obeplutím Afriky a zasloužil se tak o rozkvět a mocenský vzestup tehdejšího Portugalska.

Severní část mostu začíná na pomezí Parku Národů (Parque das Nações), což je neuvěřitelně klidná oáza v jinak pulzujícím Lisabonu. Stačí projít rušným obchodním centrem, které navazuje na stanici metra Oriente a rázem je člověk v jiném světě.

Most jsem bral jako velkou výzvu, protože se jedná o jeden z nejfotografovanějších motivů v Lisabonu, ale i tak jsem si říkal, že prostor tam určitě ještě je. A byl :-)

U mostu jsme nakonec strávili dva podvečery, které se vždy protáhly až do doby, než vládu převzala komplet noc.

Dnešní fotografie byla vlastně ta úplně poslední, co jsem u mostu udělal. Už jsem myslel, že mám nafoceno, když mne cestou k metru zaujala lampa na lávce, která zářila na pozadí monumentálního mostu. Chvilku jsem laboroval s kompozicí a pak už jen čekal, až budu tušit, že dvě minuty nepůjde nikdo kolem. Přesně tolik trvala expozice a protože jsem stál také na lávce, tak každý kolemjdoucí mi to trochu rozhoupal. Nakonec jsem viděl, že široko daleko není nikdo jiný, než líbající se dvojice, která s lávkou jen lehce vibrovala. A Fujinka jim k tomu odpočítávala potřebný čas. Koukl jsem na displej a hned věděl, že mám svou další fotku tohoto jedinečného mostu.

Použitá technika: Fuji X-Pro2, Fujinon XF 23mm F2 R WR, ohnisko: 23mm (35mm EQ35mm), clona: 8, expozice: 2 minuty, ISO: 200, filtr: Lee ND 0.9, formát: RAW, zpracování: Capture One 10 Pro.
Máte zájem o tuto fotografii?

Přečtěte si více o mé nabídce fotoobrazů, nebo vyplňte tento jednoduchý poptávkový formulář.

7107
Most Vasco da Gama