Černobílé okamžiky ze zátoky Morro Bay

Jedno z úžasných míst na cestě Kalifornií bylo městečko Morro Bay na pacifickém pobřeží. Už samotný příjezd z hlavní třídy městečka k zátoce s přístavem je impozantní. Na jedné straně se tyčí monumentální skála Morro Rock a na druhé tři vysoké komíny dnes již odstavené uhelné elektrárny. Musím přiznat, ze mi to přišlo jako hodně nezvyklá kombinace. Často jsem se přistihl, že přemýšlím o tom, jak to tady muselo vypadat, když elektrárna ještě fungovala.

V den naší návštěvy byl šedivý, pošmourný podvečer. Nad zátokou se povalovala nízká mlha, která zahalovala špičky komínů elektrárny i vrchol skály Morro Rock, kolem které se hlasitě proháněla hejna ptáků. Silný vítr občas zvedal písek na plážích a hnal vysoké vlny k pobřeží. Morro Bay mělo silně zádumčivou náladu.

Toulal jsem se písčitou pláží tam a zpět a skrz hledáček Fujinky X100S sledoval piknikující skupinky či surfaře v neoprenech využívající poslední zbytky světla k dovádění na vysokých vlnách.

Fujinku jsem měl nastálo nastavenou v černobílém módu, který přesně popisoval onu šedivou atmosféru. Elektronický hledáček zobrazoval scénu tonálně přesně tak, jak jsem ji po stisknuti spouště viděl na výsledné fotografii. Je to jedna z věcí, která mě na elektronickém hledáčku Fujinek dost baví.

Občas se mi stalo, že jsem se do scény v hledáčku tak zakoukal, že jsem zapomněl na vlny, které se s náhodnou pravidelností plazily blíž a blíž, až jsem je ucítil v botách :-) Nejsem rozený dokumentarista, ale ten den mě bavilo sledovat drobné příběhy či okamžiky, které se kolem mě odehrávaly. Někdy stačilo jen rychle stisknout spoušť, jindy si vybrat scénu a nechat dění do ní přijít.

Vraťte se tedy se mnou na pár okamžiků do pošmourného večera v zátoce Morro Bay.

2015_X1S9822.jpg

2015_X1S9833.jpg

2015_X1S9836.jpg

2015_X1S9847.jpg

Všechny fotografie byly pořízeny Fujinkou X100S s nastavením RAW+JPG, film simulation: monochrome + R filter, sharpness +1, highlight tone +2, shadow tone +2. Fotografie jsou zmenšené z originálních JPG souborů bez úprav.

Publikováno

Komentáře

 • ZM

  Skvělé momenty.
  1
 • Michal H.

  Petře, hned ta první fotka nahoře se líbí moc.
  2
 • Petr Pazour

  Michale, díky moc. Jsi mi velkou inspirací! Petr
  3

2156