Blog

 • Capture One Pro 20, převlečená 13tka

  Capture One Pro je můj hlavní nástroj pro úpravu fotografií. Používám jej spokojeně již mnoho let. Společnost PhaseOne, která za programem stojí, se rozhodla pro razantní skok v číslovaní verzí. Z verze 12 rovnou na 20. Nastal i takový skok ve funkčnosti programu?
  Publikováno
 • Nik Collection 2.3

  Dneska mi do aktualizací přistála nová verze Nik Collection od DXO (dříve Nik Plugins). Verze s pořadovým číslem 2.3 přináší několik zajímavých novinek.
  Publikováno
 • Po čase zase jen s Fujinkou

  Letošní prázdninovou dovolenou jsem trávil v okolí jezera Zell v Rakousku. Když jsem doma uvažoval nad tím, co si s sebou vezmu, vyhrála varianta vyrazit na lehko jen s Fuji X100S a filmovým Fotomanem na formát 6x12 cm.
  Publikováno
 • Praha Panoramatická

  Již přes rok s kamarádem Michalem brázdíme ulice Prahy s panoramatickými fotoaparáty. Místo paměťových karet do nich vkládáme klasické filmy. Místo Photoshopu mícháme vývojky. Představuji vám nový projekt - Praha Panoramatická.
  Publikováno
 • Kodachrome

  Netflix nedávno uvedl celovečerní film pro milovníky časů analogového filmu. V hlavní roli Ed Harris, jako fotograf, kterému nezbývá v životě již moc času, ale stále má čtyři ruličky filmu Kodachrome. Musí se vydat na cestu do poslední laboratoře na světě, která tento film ještě vyvolává.
  Publikováno