FOTOBLOG

 • Na co se můžeme těšit v Capture One 21

  Společnost Phase One, která stojí za programem Capture One, dneska ukázala první novinky, které se chystají v připravované verzi 21. Osobně si myslím, že se máme opravdu na co těšit! Aktualizováno.
  Publikováno , Technika a software
 • Koupím si nový iPhone 12?

  S nedávným uvedením nového iPhone jsem dostal pár otázek, jestli si ho koupím. iPhone 12 Pro Max z mého pohledu definuje novou cestu fotografie u Apple. Ale i tak ještě počkám :-)
  Publikováno , Technika a software
 • Zajímavé celovečerní filmy s tématem fotografie

  Občas se debata s přáteli o fotografování stočí k otázce, jaké mám oblíbené filmy o fotografii či fotografech. Prošel jsem tedy svou filmotéku a pár filmů doporučím. Rozhodl jsem se to rozdělit do dvou částí. V této první zmíním celovečerní hrané filmy.
  Publikováno , Inspirace
 • To je to, co dělám. Skvělá kniha od Lynsey Addario

  Lynsey Addario, fotožurnalistka, napsala skvělou a velmi otevřenou knihu o její cestě, na které zažila dva únosy a přežila v situacích, kdy okolo jiní umírali. Nevzdala to a měla možnost pracovat pro The New York Times či National Geographic a stala se nositelkou Pulitzerovy ceny. Kniha je skvělá a přečetl jsem ji celou jedním dechem.
  Publikováno , Inspirace
 • Skvělá vychytávka na Apple Watch pro fotografy

  Jsou drobnosti, které člověka potěší a dělají mu každodenní radost. A taky se stává, že je člověk pěkná slepota. Tak i mně se stalo, že až s příchodem nové verze Watch OS 7 jsem objevil ciferník s názvem Slunce. A já se sám sebe stále ptám, jak jsem jej mohl přehlédnout, protože je to hotová labužnická záležitost. Faktem ale je, že v nové verzi je ještě nápaditěji provedený a to mne asi trklo :-)
  Publikováno , Tipy a triky