Na startu nové etapy

Dárky by si měl člověk nadělovat nejen o Vánocích. A tak v čase, kdy vše rozkvétá a málokdo si na Vánoce vzpomene, spouštím po sedmi letech nový web plný změn. Naděluji si tak krásný dárek, byť v nevánočním čase.

Můj první web s fotografiemi jsem zveřejnil koncem roku 1997 na dnes již neexistující adrese muf.abnet.cz/pazour/. Po pár letech jsem si pořídil první doménu vyhrazenou pouze pro svou tvorbu. Web běžel na adrese www.ppphoto.net a ještě do nedávna jsem tam měl přístupné různé historické galerie fotografií. Na Vánoce roku 2008 jsem spustil zcela nový web na dnešní adrese www.petrpazour.cz a spolu s blogem na adrese petrpazour.blogspot.cz mi vydržel až do dnešních dnů.

Změna je ale život a tak jsem již delší dobu v hlavě nosil koncept nového webu, který by byl jednodušší a fotografie bych tam prezentoval v čistší podobě. Také jsem chtěl zrušit rozdělení fotostránek a blogu. Pořád ale nemohl přijít ten správný impuls.

Až to přišlo. Celé to odstartoval email od samotného Google, že bych s tím svým webem už fakt měl něco udělat, neb není úplně trendy a bylo by škoda, kdyby mě museli penalizovat za oldschool. No a díky tomu jsem pak konečně jednou ráno dostal nápad na logo. Vyskotačil jsem z postele a usedl k iMacu s Photoshopem. Za necelou hodinu byl hotový koncept nového loga v životní velikosti. Během práce na logu jsem si v hlavě rozkreslil nový web a do večera byla první verze na světě.

Tím skončila ta jednodušší část :-)

Přede mnou stálo skoro 700 fotografií z původního webu. Každou jsem musel vzít do ruky a rozhodnout se, jestli na novém webu bude nebo ne. Pokud ne, následoval krátký proces zvaný DELETE. Pokud ano, musel jsem se ponořit do archivu a připravit novou, větší a hezčí podobu. Noření to bylo často zábavné a jak to tak bývá, nalezl jsem při něm spoustu nových, zajímavých fotografií, které jsou nyní součástí mého nového webu.

Duhové České Středohoří

Práce na novém webu nekončí. Postupně jej budu pilovat a hlavně přidávat nové fotografie, které se mi podaří při toulání krajinou světa ulovit.

Dobré světlo všem návštěvníkům přeje,

Petr

Publikováno

Komentáře

  • Roman

    Dobrý den! Ten nový web..... to je KRÁSA! Před pár dny jsem viděl ještě jeho rozpracovanou verzi, ale dnes se to zdá finální. Moc se Vám povedl! I ten předchozí jsem rád navštěvoval, nicméně z nového webu čiší jednoduchost a vyniknou krásné a hlavně nové fotografie. Jak si tak procházím weby různých fotografů, tak poslední dobou je právě vidět přechod na nový web u mnoho z nich... Vaši proměnu hodnotím jako proměnu roku:-) Jen tak dále... a přeju hodně povedených cest! Roman
    1
  • Petr Pazour

    Romane, děkuji moc. Petr Pazour
    2

7176